Błonnik w chorobie hemoroidalnej 10,11

Choroba hemoroidalna występuje bez względu na wiek i płeć, zwykle gdy najmniej się tego spodziewasz i może zmienić Twoje życie.

Dieta bogata w błonnik jest jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie pojawienia się lub nawrotu hemoroidów. Pokarm ubogi w błonnik może powodować zaparcia, jedną z głównych przyczyn tej choroby.

Błonnik to nieprzyswajalne węglowodany, których zadaniem jest pochłanianie wody, dzięki czemu pokarm w jelicie jest bardziej płynny. Pomaga to w szybszym przejściu pokarmu przez jelita i wydaleniu stolca.

W planowaniu codziennej diety zaleca się spożywanie  pokarmów bogatych w błonnik. Można go znaleźć w owocach, warzywach i zbożach. Spośród pokarmów najbogatszych w błonnik należy wymienić: fasolę, groch, soczewicę, siemię lniane, nasiona słonecznika czy migdały. Powinno spożywać się 25 gramów błonnika dziennie.

Zastanów się i zaplanuj swoją dietę każdego dnia. Unikaj jedzenia w pośpiechu. Wybieraj warzywa lub produkty pełnoziarniste.

  • Na śniadanie zalecane są produkty zawierające pełne ziarna, jeżeli nie mogą być one spożywane jako takie, to wybierz na przykład płatki zbożowe z jogurtem.
  • Zamień biały chleb na chleb pełnoziarnisty.
  • Jedz ziemniaki ze skórką, przygotowane w piekarniku. W ten sposób dodasz do diety 4-5 gramów błonnika.
  • Kiedy jesz makaron, wybieraj pełnoziarnisty. Idealnie byłoby uzupełnić go warzywami.
  • Wybierz brązowy ryż zawierający 4 razy więcej błonnika niż biały ryż.
  • Jak najczęściej włączaj do posiłków brokuły, kalafiora lub brukselkę.
  • Na deser delektuj się porcją świeżych malin, soczystą gruszką lub dużym jabłkiem.
boxes

Czopki Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci czopków jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.   Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.  

Krem Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci kremu doodbytniczego jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów. Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.