Ćwiczenia fitness zalecane dla osób cierpiących na hemoroidy

Ćwiczenia fizyczne, szczególnie typu kardio, są dobrym sposobem na poprawę zdrowia serca, układu oddechowego lub mięśni. Istnieją sporty, które oprócz tych korzyści mogą zmniejszyć ryzyko pojawienia się hemoroidów, ale z drugiej strony są ćwiczenia fizyczne, które je powodują. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie sporty należy uprawiać, a jakich unikać.

Brak aktywności fizycznej i nadwaga sprzyjają pojawianiu się hemoroidów, dlatego zaleca się uprawianie sportu przez cały rok.  Wśród ćwiczeń fizycznych zalecanych dla osób cierpiących na hemoroidy są te, które zmniejszają stan zapalny odbytu porzez poprawę stanu naczyń krwionośnych. Elastyczność naczyniową mogą zapewniać ćwiczenia typu kardio, takie jak chodzenie, bieganie lub pływanie. Korzystna w chorobie hemoroidalnej jest również joga, która pomaga zlikwidować stres jednocześnie wzmacniając mięśnie. Dodatkowo wskazane są ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie zwieracza, poprzez napinanie i rozluźnianie mięśni pośladków.

W przypadku sportów uprawianych na siłowni należy pamiętać, że ćwiczenia, które wywierają dodatkowy nacisk na okolice odbytu, mogą powodować lub pogłębiać objawy choroby hemoroidalnej. Nie rób przysiadów i nie podnoś ciężarów. Zrezygnuj także z zajęć spinningowych, pedałowania na rowerach stacjonarnych i ćwiczeń wiosłowych.

boxes

Czopki Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci czopków jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.   Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.  

Krem Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci kremu doodbytniczego jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów. Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.