Dlaczego hemoroidy występują w czasie ciąży 2,5

W okresie ciąży ciało kobiety przechodzi szereg zmian fizjologicznych, które ułatwiają rozwój hemoroidów.

Przy pierwszych objawach pieczenia, podrażnienia, bólu lub krwawienia zaleca się konsultację ginekologiczną w celu znalezienia najlepszych metod leczenia.

Przyczyny występowania hemoroidów u kobiet w ciąży są zróżnicowane.

Jednym z powodów jest ciśnienie w jamie brzusznej, które wzrasta wraz z rozwojem ciąży. Powiększona, ciężarna macica wywiera dodatkowy nacisk na żyły hemoroidalne, szczególnie w trzecim trymestrze. Inną przyczyną hemoroidów jest stopniowe rozluźnienie mięśni w okolicy odbytu, gdy rosnący płód naciska na żyły umieszczone pod macicą. Ponadto, ilość krwi w ciele kobiety wzrasta w czasie ciąży, co powoduje zwiększone ciśnienie wewnątrz naczyń krwionośnych.

Inną bardzo częstą przyczyną hemoroidów są zaparcia, których ryzyko wzrasta w czasie ciąży. W takich sytuacjach zaleca się dietę bogatą w warzywa, owoce i pełne ziarna lub nierafinowane produkty mączne oraz spożywanie co najmniej  dwóch litrów płynów dziennie. Błonnik pokarmowy i płyny zwiększają objętość i nawodnienie kału co ułatwia jego wydalenie.

boxes

Czopki Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci czopków jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.   Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.  

Krem Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci kremu doodbytniczego jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów. Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.