Dlaczego powinieneś unikać kofeiny jeżeli cierpisz na hemoroidy 4

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki kawy.

Pomimo tego, że napój ten ma dobry smak, niezwykły aromat i stanowi gwarantowane źródło energii, kawa może nasilać ból i dyskomfort wywołany hemoroidami.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że jak każda używka, w tym kawa, ma negatywny wpływ na hemoroidy. W czasie choroby hemoroidalnej należy unikać napojów kofeinowych spożywanych w dużych ilościach, niezależnie od tego czy to czarna czy zielona herbata, cola, kakao lub napoje gazowane i energetyzujące.

Napoje zawierające kofeinę mają właściwości moczopędne i pobudzają perystaltykę jelit, ale w nadmiarze mogą powodować zaparcia lub biegunkę. Te zaburzenia trawienia nadmiernie obciążają obszar odbytu, dochodzi do zapalenia naczyń krwionośnych, co powoduje rozwój hemoroidów lub nasilenie bólu i dyskomfortu w czasie choroby hemoroidalnej. Spożywanie dużych ilości kawy prowadzi do podrażnienia hemoroidów i przerwania procesu gojenia.
Szczególnie w czasie choroby hemoroidalnej powinieneś zrezygnować z kawy, a to może być trudne. Dlatego ważne jest, aby zachować profilaktykę poprzez zmniejszanie ilości wypijanej kawy dziennie lub wybierając herbatę. Napoje zawierające kofeinę mogą prowadzić też do odwodnienia, więc nie należy zapominać o spożywaniu płynów, aby nie wywołać dolegliwości związanych z hemoroidami.

boxes

Czopki Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci czopków jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.   Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.  

Krem Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci kremu doodbytniczego jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów. Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.