Kolonoskopia i zabiegi małoinwazyjne 3,7,8

Kolonoskopia jest badaniem medycznym mającym na celu wykrycie nieprawidłowości okrężnicy i odbytnicy. Zabieg polega na wprowadzeniu elastycznej rurki do odbytnicy. Rurka jest zaopatrzona w kamerę, która umożliwia lekarzowi obejrzenie wnętrza jelita grubego. Jeżeli jest to konieczne w czasie kolonoskopii można także pobrać wycinki do badania lub usunąć nieprawidłowe tkanki. Ten rodzaj zabiegu mało inwazyjnego jest pierwszym krokiem w diagnostyce hemoroidów.

Jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia hemoroidów jest podwiązanie gumową opaską. Każdy z hemoroidów zostaje otoczony elastyczną opaską, która zatrzymuje w ten sposób dopływ krwi. W ciągu niecałego tygodnia pozbawiony dopływu krwi hemoroid odpada.

Skleroterapia polega na wstrzyknięciu substancji chemicznej do tkanki hemoroidów w celu ich zmniejszenia. Chociaż wstrzyknięcie może powodować dyskomfort, a nawet ból, okazało się, że jest to metoda mniej skuteczna niż podwiązanie przy użyciu elastycznej opaski.

Koagulacja za pomocą podczerwieni, lasera lub fal dwubiegunowych jest inną metodą leczenia hemoroidów. Techniki koagulacyjne powodują małe krwawienie i są idealne dla hemoroidów wewnętrznych, jednak częstość nawrotów po tym leczeniu jest dość wysoka.

Aby zapobiec stanom zapalnym hemoroidów, zaleca się dietę bogatą w błonnik, regularne ćwiczenia i wzorową higienę, w której pomagają dedykowane preparaty, takie jak żel do higieny intymnej o neutralnym pH i nawilżane chusteczki z ruszczykiem.

boxes

Czopki Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci czopków jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.   Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.  

Krem Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci kremu doodbytniczego jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów. Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.