Leczenie choroby hemoroidalnej 13,15

W przypadku hemoroidów z rzadkimi epizodami krwawienia, reżim higieniczno-dietetyczny może stanowić jedyną metodę leczenia. Należy podejmować próby uregulowania stolca, stosować dietę bogatą w błonnik, spożywać odpowiednią ilość płynów, unikać przypraw, napojów energetyzujących i nadmiaru alkoholu i kawy.

W leczeniu miejscowym wskazane są kremy doodbytnicze i czopki.

Te zawierające środki znieczulające i przeciwzapalne zapewniają szybkie złagodzenie objawów. Leczeniu miejscowemu powinien towarzyszyć reżim higieniczno-dietetyczny. Leczenie ogólnoustrojowe (tabletki doustne) ma działanie wzmacniające elastyczność żył, ochronę naczyń oraz przeciwzapalne.
Instrumentalne metody leczenia: Podwiązywanie z użyciem opaski elastycznej, skleroterapia, fotokoagulacja w podczerwieni, krioterapia itp.
Wszystkie te procedury są uważane za nieoperacyjne. Polegają na  zmniejszeniu masy hemoroidów jednak bez całkowitego ich usunięcia.

Operacja jest zalecana tylko w przypadkach, gdy środki farmakologiczne nie są skuteczne i w obecności powikłań (zakażenia, ropnie, przetoki).

Środki profilaktyczne (zapobieganie zaparciom, zwalczanie braku aktywności fizycznej, miejscowa higiena, stosowanie zbilansowanej diety) są równie ważne i nie powinny być zaniedbywane.

boxes

Czopki Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci czopków jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.   Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.  

Krem Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci kremu doodbytniczego jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów. Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.