Soki polecane w chorobie hemoroidalnej 9

Nawadnianie i spożywanie błonnika są ważne w czasie choroby hemoroidalnej, ale pełnią także rolę zapobiegawczą.

Spożywanie naturalnych soków z owoców i warzyw jest jednoczesnym spełnieniem tych wymagań, które są niezbędne dla osób cierpiących na hemoroidy.

Niezależnie od tego, czy są wyciśnięte, czy zmieszane, nieprzetworzone owoce i warzywa zachowują swoje właściwości i pomagają zwalczać hemoroidy. Na przykład sok lub koktajl ze szpinaku, pietruszki, liści selera, bananów i jabłek ma działanie oczyszczające i pomaga zwalczać zaparcia, które mogą zaostrzyć chorobę hemoroidalną. Ponadto, takie soki owocowe i warzywne mogą również zawierać jogurt, jedyny produkt mleczny, który pomaga regulować perystaltykę jelit.

Jabłka można również mieszać z jagodami, jeżynami lub czereśniami, aby przygotować sok o właściwościach leczniczych. Zawierają substancje (antocyjany i proantocyjany), które zmniejszają bóle i obrzęk hemoroidów jak i wzmacniają naczynia krwionośne. Aby przygotować te soki, jabłka należy umyć, ale nie obierać gdyż bardzo ważne jest jedzenie skórki, która jest bogata w błonnik pokarmowy.

Z czerwonej i czarnej porzeczki można przygotować soki bogate w witaminę C, rutynę, minerały i niezbędne kwasy tłuszczowe, które mogą pomóc złagodzić hemoroidy i opanować ból spowodowany rozszerzeniem i drażliwością żył odbytniczych.

boxes

Czopki Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci czopków jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.   Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.  

Krem Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci kremu doodbytniczego jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów. Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.