Sporty, które mogą sprzyjać wystąpieniu hemoroidów

Ćwiczenia fizyczne są zalecane dla wszystkich osób bez względu na wiek, jednak istnieją choroby, które mogą ulec nasileniu lub nawet być spowodowane niewłaściwym uprawianiem niektórych sportów. W chorobie hemoroidalnej zaleca się unikanie uprawiania sportu, który wiąże się z dodatkowym naciskiem na odbyt.

Jazda konna, jazda na rowerze, motocyklu, sporty siłowe i przysiady mogą powodować wystąpienie hemoroidów lub spowolnienie gojenia, jeśli wykonywanie są w czasie choroby hemoroidalnej. Podczas ćwiczeń fizycznych, które powodują dodatkowe ciśnienie krwi w naczyniach krwionośnych jamy brzusznej i odbytu, zaleca się spożywanie dużej ilości płynów i wybieranie odzieży i bielizny z niedrażniących materiałów.

boxes

Czopki Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci czopków jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.   Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.  

Krem Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci kremu doodbytniczego jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów. Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.