Sporty, które można bez obaw uprawiać przy chorobie hemoroidalnej

Osoby cierpiące na hemoroidy powinny unikać pozostawania przez długi czas w pozycji stojącej lub siedzącej, a ćwiczenia fizyczne to najlepszy sposób na poprawę krążenia. Należy jednak unikać bardzo wymagającego treningu fizycznego lub uprawiania sportów wiążących się z dużym uciskiem na naczynia krwionośne odbytu.

Objawy hemoroidów można łagodzić za pomocą ćwiczeń fizycznych typu kardio, takich jak chodzenie, bieganie czy pływanie.
Ćwiczenia fitness i aerobowe są dozwolone tak długo, jak długo unika się tych, które wywierają parcie na okolice odbytu (spinning, jazda na rowerze, przyklęk, podnoszenie ciężarów i wiosłowanie). Osoby cierpiące na hemoroidy mogą wybrać jogę, gimnastykę, skakanie na skakance, kickboxing lub jazdę na nartach. Pomaga to wzmocnić mięśnie, jednocześnie eliminując stres.

W czasie choroby hemoroidalnej, ale również w okresach, gdy nie ma objawów, zaleca się unikanie uprawiania sportu w siadzie. Ta kategoria obejmuje jazdę na rowerze, motocyklu, jazdę konną, sporty związane z wiosłowaniem. 

boxes

Czopki Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci czopków jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.   Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.  

Krem Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci kremu doodbytniczego jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów. Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.