Wpływ stresu w chorobie hemoroidalnej

Stres jest jednym z czynników przyczyniających się do wystąpienia choroby hemoroidalnej. W połączeniu z nieodpowiednim odżywianiem, brakiem aktywności fizycznej, wysiłkiem wkładanym w dźwiganie ciężarów, lub z nadwagą, sytuacje stresujące mogą prowadzić do zapalenia hemoroidów.

Do objawów choroby hemoroidalnej (krwawienie z odbytu, świąd, podrażnienie lub ból w okolicy odbytu) należy dodać skutki emocjonalne, które mogą być niezwykle stresujące. Uczucie izolacji, wstydu i niemożności otwartego rozmawiania z kimkolwiek na ten delikatny temat jest często kojarzone z chorobą  hemoroidalną. Aby złagodzić codzienny stres, możesz wykonywać relaksujące ćwiczenia fizyczne, uprawiać jogę lub spacerować na świeżym powietrzu.

Stres może powodować problemy trawienne, a napięcie w okolicy odbytu lub parcie na stolec związane z biegunką i zaparciem są częstą przyczyną hemoroidów. Ponadto, w sytuacjach stresowych, bardzo często spożywane pokarmy nie są bogate w błonnik, a małe spożycie owoców, warzyw lub produktów pełnoziarnistych może powodować zaparcia.

boxes

Czopki Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci czopków jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.   Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.  

Krem Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci kremu doodbytniczego jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów. Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.