Zalecenia dotyczące higieny intymnej 9

Ponieważ obszar odbytu jest wrażliwy, przy stanie zapalnym hemoroidów należy używać środków myjących o neutralnym pH, które nie podrażniają. W aptekach dostępny jest specjalistyczny żelu do higieny intymnej dla osób cierpiących na chorobę hemoroidalną. Ponadto, stosowany papier toaletowy nie powinien być barwiony lub zapachowy, a podcieranie powinno się odbywać poprzez delikatne przykładanie a nie wycieranie. W aptece można kupić również nawilżane chusteczki z ruszczykiem, o działaniu łagodzącym, mogące zastąpić na co dzień papier toaletowy. Jest to rozwiązanie szczególnie użyteczne w podróży i gdy trzeba skorzystać z toalety poza domem. Także bielizna może stykać się z obszarem odbytu i wskazane jest by wybierać bawełnę unikając materiałów syntetycznych.

boxes

Czopki Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci czopków jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.   Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.  

Krem Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci kremu doodbytniczego jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów. Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.