Zalecenia dotyczące spokojnego snu

Znalezienie wygodnej pozycji, gdy cierpisz na hemoroidy, może być prawdziwym wyzwaniem. Gdy pojawia się ból, sen ulega zaburzenia i jakość życia zmniejsza się.

Zanim pójdziesz spać, możesz zrobić nasiadówkę. Ukoi ból a opuchnięte hemoroidy zaczną się cofać. Nie rób nasiadówek gdy krwawisz!

Nie używaj kosmetyków innych niż przeznaczone do higieny odbytu.

Jeżeli lekarz zalecił, zażyj leki przeciwbólowe.

Im bardziej jesteś zrelaksowany, tym łatwiej zaśniesz. Poczytaj książkę lub obejrzyj film, który sprawi ci przyjemność.
Nie zaleca się spania na plecach, ta pozycja powoduje ucisk w okolicach odbytu i ból.

Spróbuj spać na brzuchu z poduszką na wysokości bioder. Poduszka podtrzyma ciężar pośladków i złagodzi nacisk.

Jeśli jesteś w ciąży, a ciąża nie pozwala Ci spać na brzuchu, zalecane jest spanie na boku.

Jeśli w ciągu dnia zostaną podjęte wszystkie działania zapobiegające obrzękowi hemoroidów, sen powinien być spokojniejszy. Włączenie do codziennej diety produktów bogatych w błonnik, codzienne ćwiczenia, spożywanie płynów i rygorystyczna higiena pozwalają utrzymać chorobę hemoroidalną pod kontrolą.

boxes

Czopki Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci czopków jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.   Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.  

Krem Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci kremu doodbytniczego jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów. Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.