Zapobieganie chorobie hemoroidalnej w czasie podróży

Podróż nie powinna być przyczyną opóźnień w korzystaniu z toalety i nie powinna mieć wpływu na higienę intymną. Aby zwalczyć zaburzenia trawienia, zaleca się zapakowanie niezbędnych leków i picie leczniczych herbat, takich jak rumianek na zaparcia lub mięta na biegunki.

Odżywianie jest bardzo ważne w zapobieganiu chorobie hemoroidalnej, więc nawet podczas spożywania posiłków na mieście trzeba wybierać produkty bogate w błonnik. Co więcej, nie powinno się zapominać o piciu, a spożycie co najmniej dwóch litrów płynu dziennie jest dobrą metodą poprawy perystaltyki jelit.

Podróże są bardzo męczące, a kawa lub czarna herbata mogą wydawać się jedynym dostępnym źródłem energii, ale nadmiar napojów pobudzających może przyczynić się do wystąpienia choroby hemoroidalnej. Kiedy czujesz się zbyt zmęczony w ciągu dnia, spróbuj zastąpić kawę kilkoma ćwiczeniami pobudzającymi.

Bądź przewidujący i zapakuj maść doodbytniczą lub czopki ze znieczuleniem miejscowym i leki przeciwzapalne, aby móc podjąć natychmiastowe działanie w przypadku wystąpienia objawów związanych z hemoroidami.

Zabieraj w podróż nawilżane chusteczki z ruszczykiem które zastąpią papier toaletowy.

boxes

Czopki Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci czopków jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.   Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.  

Krem Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci kremu doodbytniczego jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów. Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.