Zapobieganie hemoroidom

Hemoroidy są spowodowane uszkodzeniem naczyń krwionośnych w odbytnicy. Głównym powodem jest nacisk skierowany na dolną część ciała. Pozycja stojąca oraz długie przebywanie w pozycji siedzącej prowadzi do pojawienia się hemoroidów. Także grawitacja odgrywa ważną rolę w ich występowaniu.
Hemoroidy są klasyfikowane w zależności od stopnia zaawansowania, najniższy z nich to stopień 1 a najbardziej skomplikowany to stopień 4.

Ponad 74% populacji w okresie całego życia doświadcza objawów choroby hemoroidalnej. Aby zapobiec pojawieniu się hemoroidów, upewnij się, że wypijasz dziennie co najmniej 2 litry płynów. Wspomagają one trawienie i zapobiegają zaparciom. Wspomagaj perystaltykę jelit. Wzbogać dietę w pokarmy o wysokiej zawartości błonnika aby stymulować ruchy jelit. W czasie defekacji nie przyj nadmiernie. Hemoroidy mogą wystąpić od nadmiernego napięcia w czasie wypróżniania się. Tak często jak to możliwe przeplataj siedzenie z ruchem i nie zapominaj uprawiać codziennie sportu przez co najmniej 30 minut. Unikaj podrażnień okolicy odbytu – nie podcieraj się zbyt mocno i nie powoduj zadrapań. Używaj miękkiego papieru toaletowego lub nawilżanych chusteczek z ruszczykiem. Noś bieliznę z naturalnego włókna. Zalecana jest bawełna ponieważ jest materiałem, który pozwala skórze oddychać pozostając jednocześnie dla niej delikatnym.

boxes

Czopki Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci czopków jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.   Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.  

Krem Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci kremu doodbytniczego jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów. Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.