Znaczenie nasiadówek w chorobie hemoroidalnej 9

Nasiadówki są jedną z tradycyjnych metod łagodzenia objawów hemoroidów. Obecnie gdy dostępne są leki przeznaczone do leczenia tej dolegliwości, nasiadówki mają jedynie znaczenie wspomagające i ułatwiają utrzymanie higieny odbytu.
.
Nie wolno używać do nasiadówek gorącej wody, nasiadówka powinna być robiona w wodzie letniej i nie powinna trwać dłużej niż 10-15 minut.

Aby wzmocnić działanie przeciwzapalne i łagodzące można dodać do wody wyciągi: z rumianku, nagietka, krwawnika, kokornaka powojnikowatego, kory dębu lub dziewanny kutnerowatej.

W przypadku hemoroidów objawiających się krwawieniem, stosowanie nasiadówki jest zabronione.

boxes

Czopki Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci czopków jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.   Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.  

Krem Procto-Glyvenol®

Procto-Glyvenol® w postaci kremu doodbytniczego jest lekiem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów. Dzięki zawartej lidokainie i zastosowaniu tribenozydu, gwarantuje szybkie działanie i natychmiastową ulgę.